вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane w mgnieniu oka się niszczą oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten typ ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий